Sena Dizisi
Resimli Çocuk Kitapları
   Tuba Dizisi
   Esra Dizisi
   Emre Dizisi
Çocuk Romanları
Peygamberler Tarihi
Edebiyat ve Gençlik Dizisi
Unutulmayan Sevdalar
Tarihi Kitaplar
Diğer Yayınlar
> Söylem ve Eylem
> S. Kaplan Diyor ki...
 Peygamberler Tarihi
 Sadettin KAPLAN


Kâğıt: 1. Hamur
Sayfa Adedi: 96
Ebat: 13 x 19 cm
Cilt: Karton Kapak
 

Kur'an-ı Kerim'de mübarek isimleri geçen 25 peygamber ile isimleri ima edilen bazı peygamberlerin hayatlarını ve dönemlerini vermeye çalıştığımız "Peygamberler Tarihi" ana başlığı altındaki çalışmalarımızdan, asıl gayemiz, yüce Rabbimizin rızasını kazanmaktır.

Kur'an-ı Kerim'in yüce mealini esas alarak, diğer önemli kaynaklardan da yararlanırken, bilmeyerek işleyeceğimiz hatalardan ötürü Cenab-ı Allah'ın merhametine sığındık... Niyetimiz hayır idi, inşallah hayırlara da vesile olacaktır... Maksadımız, bu yüce insanların hayatlarını öğrenip, öğretirken; O'nların mübarek hayatlarından bir şeyler kapmak, anlamlar çıkarmak ve kendi çapımızca hikmetler yakalamaktır...

Değerli din alimlerimizin müstesna eserlerini ve o eserlerden akademik çalışmalarla ortaya çıkan kitapları anlamakta zorluk çeken gençlerimiz ve diğer kardeşlerimiz için hazırlanan bu çalışmamızın inşallah fayda getireceğini umuyoruz. Bu çalışmamızla, insanlarımıza birlik, beraberlik, dünya ve ahiret hayat? için faydalı olabildiysek, yüce Rabbimizin rızasına mazhar olmayı ümid edebiliriz...

"Peygamberler Tarihi" ana başlığı altında yayınladığımız on kitaplık bu dizi, sadece gençlerimiz ve çocuklarımız için değil, hepimiz için bir ibret aynası, mutluluğa ermek için önemli bir birlik çağrısıdır. Bu çağrıya kulak vermeliyiz.

Bu dizideki kitaplar:
1. Dünya İnsansız Dönerken
2. Dağa Konan Gemi
3. Alevler Gül Olunca
4. Kölelikten Sultanlığa
5. Zulüm Tartan Teraziler
6. Denizi Yaran Asa
7. Kahreden Sapan Taşı
8. Allah'ın Koyduğu Ad
9. Balık Karnında Hayat
10. Gökte Devam Eden Hayat

Bu on kitaplık diziye ek olarak, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'i anlatan bir eseri daha çocuklar?m?z ve gençlerimize sunuyoruz:

O'nu Ya?amak... 
Alioğlu Yayınevi, 2020