Sena Dizisi
Resimli Çocuk Kitapları
   Tuba Dizisi
   Esra Dizisi
   Emre Dizisi
Çocuk Romanları
Peygamberler Tarihi
Edebiyat ve Gençlik Dizisi
Unutulmayan Sevdalar
Tarihi Kitaplar
Diğer Yayınlar
> Söylem ve Eylem
> S. Kaplan Diyor ki...

Üzerinde yaşadığımız coğrafya, bin yılı aşkın zamandan beri, Türk yurdudur. Son cihan devletimiz Osmanlı’nın paylaşılması kastıyla girilen Birinci Dünya Savaşı’ndan Vatanımız olan bu coğrafyanın kaderi, hâlâ; bizden koparılan Orta-Doğu İslâm ülkelerinden, Balkan ülkelerinden, kısaca tarih ve kültür coğrafyamızdan ayrı düşünülemez. Biz bu coğrafya ’ya adım attığımızdan beri, İslâm’ı dünya üzerinden silmek isteyen Haçlıların önüne göğsümüzü siper ettik.

Balkanları kaybetmemize, Orta-Doğu’daki Müslümanlar cetvelle çizilen haritalarla birbirlerinden ve elbette bizden ayrılmalarına rağmen, Haçlı niyet ve hesapları durmadı. Bugün, Orta-Doğru denince akla, sadece kan ve gözyaşı, yerinden edilen insanlar, evini terk eden göçmenler gelmektedir.

Esasen bu coğrafya, hem kadim medeniyetlere beşiklik etmiştir, hem de cihan devletlerine yurt olmuştur. Belki de, dünyada en fazla bedel ödenerek yaşanan coğrafya burasıdır ve bu bedel de daima kan olmuştur.

Haçlı hesabı, bin yıl önceki gibidir. Yani buralar İslâm yurdu değil, Hıristiyan ülkesi olmalıdır. Bugün bu arzu, dünden de şiddetlidir. Zira coğrafya cihan hâkimiyeti bakımından önemli olduğu, üzerinde geçmiş medeniyetlerin izlerini taşıdığı gibi, altı da enerji ve diğer madenler bakımından zengindir.

Eser taşıdığı her hükmün, delillerini de ortaya koymaktadır. Tarihi bir derinlik içinde bu bölge üzerine Haçlı plan ve oyunlarını izah etmektedir. Unutmamak lâzımdır ki, bölgedeki herhangi bir ülke üzerine oynanan oyun, doğrundan öyle görünmese de, aslında Türkiye üzerine bir oyundur.

Eserin yazarı ömrünün yarım asrı aşan bölümünü bir büyük davanın hayat bulması, eski haşmet günlerinin geri gelmesi, Müslümanların tekrar insanlığa ümit olması için verilen mücadele, ortaya konulan mücahede ile geçirmiştir. Eser, işte edinilen bütün bu tecrübelerin, hatta sonunda karşılaşılan hüsranın feryadıdır. Ancak, onun bu özelliği objektifliğine halel getirmemektedir.


Sipariş için
Tel: (212) 511 29 23
iletisim@alioglu.com
Alioğlu Yayınevi, 2020